Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

W ramach działań promujących zdrowie, a także w ramach programu ,,Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” uczniowie klas II oraz VI-VIII wzięli udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Podczas warsztatów utrwalili m.in. zasady resuscytacji, sposoby postępowania w przypadku anafilaksji, zadławienia, udaru cieplnego, krwotoku. Ważnym punktem warsztatów było przypomnienie zasad  bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Zajęcia prowadzili druhowie OSP w Olszynie. Bardzo dziękujemy p. W. Chylińskiej i M. Trzaśkowskiemu za ciekawe i pouczające spotkanie, a z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka życzymy wszystkim strażakom OSP Olszyna, PSP Lubań, PSP Zgorzelec wszystkiego najlepszego oraz wyrażamy wdzięczność za ofiarną, niebezpieczną służbę i bezinteresowną pomoc.

145 wyświetleń
06 maja 2023r.