Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie
Święta tuż, tuż… a my postanowiliśmy zadbać o nasze choinki. Dziś odwiedziła nas Pani Maria Kida – prawdziwa Mistrzyni Tradycji. Twórczyni jest mistrzynią w dziedzinie sztuki wyrobu bibułowych kwiatów i dekoracyjnych pająków ze słomy, będących świąteczną ozdobą wnętrz. Artystka zawdzięcza swoje manualne zdolności Babci. Prace Marii Kidy przechowywane są w zbiorach Muzeum Karkonoskiego, a także berlińskiego Museum der Europaeischen Kulturen. Jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Pod czujnym okiem naszego GOŚCIA wykonaliśmy przepiękne ozdoby choinkowe.  Cieszymy się, że już niedługo nasze ANIOŁY i kolorowe BOMKI ozdobią niejedno bożonarodzeniowe drzewko.
 Dziękujemy Pani Marii za tak wartościowe spotkanie!
138 wyświetleń
14 grudnia 2022r.