Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje – a to wszystko za sprawą WOJEWÓDZKICH zawodów sportowych ( klas III i IV) pn.”Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2023″, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Organizatorem zawodów byli: PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki), DZLA (Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki) oraz Miasto Karpacz. Spośród osiemnastu zawodników reprezentujących naszą szkołę OSKAR GLIWIŃSKI zajął I MIEJSCE (w województwie) w WIELOBOJU (bieg na 600m + rzut piłeczką palantową), zaś JULIA BUDZIŃSKA VI (bieg na 600m + skok w dal). Również w biegu na 600m Julia zdobyła VI miejsce. ZOFIA MYŚLIŃSKA uplasowała się na miejscu IX ( rzut piłeczką palantową). OSKAR GLIWIŃSKI AWANSOWAŁ DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO, który odbędzie się w Toruniu.
„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2023” były również okazją do spotkania z gwiazdami sportu: p. Justyną Kasprzycką-Pyra (w-ce mistrzynią Europy w skoku wzwyż) i Łukaszem Krawczukiem ( złotym medalistą MŚ w sztafecie 4×400m).
Z udziału naszych sportowców jesteśmy bardzo dumni. GRATULUJEMY! Zapraszamy do obejrzenia videorelacji.

138 wyświetleń
04 czerwca 2023r.