Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

W sobotnie przedpołudnie, 10 grudnia 2022r. w naszej szkole odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1
w Olszynie. W turniejowych szrankach zmierzyło się 17 zawodników, podzielonych na cztery kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII
i open. Oto nasi zwycięzcy:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Mateusz Tomczewski

II miejsce – Mikołaj Pierowski

III miejsce – Jakub Polerecki

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Milena Gosztyła

II miejsce – Mateusz Pocztowski

III miejsce – Julia Budzińska

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce – Aleksander Zieliński

II miejsce – Maciej Gosztyła

III miejsce – Patryk Mokras

Open:

I miejsce – Waldemar Szpak

II miejsce – Tomasz Tertel

III miejsce – Marek Szpak

Ponadto w  turnieju udział wzięli: Igor Kowalczyk, Konrad Spiżarski, Jarosław Szpak, Paweł Wypych, Grzegorz Guła.  Oprócz pucharów dla najlepszych, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek wydrukowany na naszych drukarkach 3D, pozyskanych z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Gościem specjalnym turnieju był mistrz szachowy Wiesław Jończyk, prowadzący zajęcia szachowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie.

Serdecznie dziękujemy Panom Waldemarowi, Markowi i Jarosławowi Szpak za wspieranie szkoły w rozwijaniu szachowych pasji uczniów i zakup cennych pomocy dydaktycznych. Szczególne podziękowania przesyłamy Panu Robertowi Grzegorczykowi za okazane wsparcie finansowe.

Dzisiejsza impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Oprócz intelektualnych zmagań nie zabrakło także ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń przy słodkim poczęstunku.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju. Do zobaczenia za rok!

173 wyświetleń
10 grudnia 2022r.