Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie
Czy poniedziałek 12 czerwca musi być zwyczajnym dniem? Niekoniecznie!Przekonali się o tym nasi najmłodsi uczniowie, którzy spędzili niezapomniane chwile w Grodzie Średniowiecznym w Brzeźniku. Wraz z przejściem przez bramę wejściową dzieci przeniosły się w czasy sprzed setek lat. To była praktyczna lekcja historii o życiu, pracy, rozrywkach ludzi w czasach średniowiecza. Taka szkoła w plenerze jest wielką frajdą dla dzieci. Uczy w atrakcyjny sposób, a jednocześnie daje możliwość uwolnienia niezwykłych pokładów dziecięcej energii. Niczym Kajko i Kokosz piekliśmy podpłomyki z samodzielnie zmielonych ziaren, tworzyliśmy gliniane naczynia i piękną biżuterię.
Wszyscy spisali się wspaniale, potem więc należało dać upust nadmiarowi energii poprzez rywalizację w wyścigach w workach, na średniowiecznych nartach, przeciąganiu liny, walce na worki oraz na torze przeszkód. Można też było wydoić krow.  Na koniec upiekliśmy kiełbaski przy ognisku . Było wspaniale!

76 wyświetleń
15 czerwca 2023r.