Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie
W każdym z nas drzemie ukryta moc… Uczniowie klas czwartych przekonali się o prawdziwości tych słów podczas oglądania wspaniałego spektaklu „Opowieści z Wielkich Bloków” . Aktorzy z Wrocławskiego Teatru Lalek w mistrzowski sposób połączyli w emocjonującym widowisku słowo, obraz i ekspresję Polskiego Języka Migowego. Opowiedzieli o tym, jak można radzić sobie z uczuciami powodowanymi przez wykluczenie: samotnością, złością, tęsknotą. Główna bohaterka to przedstawicielka świata Głuchych, grana przez Głuchą aktorkę – Dominikę Kozłowską.
W spektaklu świat Głuchych i świat słyszących przenikały się, a dialogi prowadzone były w języku polskim oraz w PJM. Twórcy pokazali w ten sposób, że komunikacja mimo różnic i podziałów jest możliwa, a najtrudniejszymi barierami do pokonania bywają te, które sami stawiamy. Dzisiejszy wyjazd zorganizowany został w ramach obchodów Tygodnia Uczniowskiej Supermocy.
129 wyświetleń
17 listopada 2022r.