Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

W ostatnim czasie uczniowie Koła Biologicznego wzięli udział w cyklu (popołudniowych) wykładów i warsztatów o tematyce przyrodniczo- ekologicznej. Organizatorem spotkań było sołectwo wsi Olszyna Dolna oraz Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Olszyny, zaś osobą prowadzącą p.Tomasz Marzec -prezes Fundacji Ekologicznej „Wander”. W trakcie spotkań nasi przyrodnicy nauczyli się rozpoznawać tropy zwierząt, poznali zawody związane z drewnem oraz mieli okazję rozwijać swoje artystyczne uzdolnienia. Pod czujnym okiem eksperta szlifowali drewniane elementy konstrukcji karmników oraz domków dla owadów. Uczniowie nauczyli się wbijać i wyciągać gwoździe, piłować, szlifować i heblować. Większość z nich pierwszy raz widziała strug, dłuta rzeźbiarskie, czy papier ścierny. Powstały piękne prace, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Spotkania pokazały uczniom, że poza światem wirtualnym istnieje ten rzeczywisty dający dużo radości.
Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni warsztatami, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

624 wyświetleń
13 stycznia 2023r.