Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie
W poniedziałek uczniowie – uczestnicy (I grupa)projektu realizowanego w ramach programu aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”, odbyli podróż po Krainie Wygasłych Wulkanów. Poznając dzieje wulkanów oraz różnorodność minerałów i skał na terenie Gór Kaczawskich, uczestniczyli także w warsztatach dotyczących inwazyjnych gatunków roślin i chorób drzew, wywołanych działalnością grzybów.
Zajęcia prowadzili Pani Grażyna Grażyna Staronka – przewodnik oraz Pan Krystian Komarnicki- arborysta i dendrolog.
Wycieczka w Góry Kaczawskie była nagrodą za uzyskanie tytułu laureata w konkursie, zorganizowanym przez Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja na najciekawszy projekt wdrożeniowo – badawczy.
Serdecznie dziękujemy PROWADZĄCYM za przekazaną wiedzę i ciekawe doświadczenia.
255 wyświetleń
31 maja 2022r.