Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie
To nie Prima Aprilis – pierwszego kwietnia ponad stuosobowa grupa wędrowców wyruszyła na kolejny rajd z cyklu „Turystyka łączy pokolenia”-” Wiosna na Łużycach”.
Choć wydawało się, że pogoda będzie chciała utrudnić marsz, to jednak zapał i radość ze spotkania rozwiały nawet najmniejsze oznaki niepogody. W tym roku dodatkową atrakcją rajdu było znalezienie sprytnie ukrytych punktów kontrolnych. Na koniec jedenastokilometrowej trasy „czekała” na wszystkich pyszna kiełbaska, przygotowana przez naszych olszyńskich strażaków.
Bardzo dziękujemy zarządowi PTSM Lubań za przygotowanie ciekawej trasy, panu Burmistrzowi Olszyny- Leszkowi Leśko, Ochotnicza Straż Pożarna w Olszynie oraz pani Dyrektor i pracownikom Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie za wsparcie organizacji rajdu.
Pozdrawiamy wszystkich, którzy wspólnie z nami maszerowali: członków PTSM Oddział Łużycki Lubań , członków SKKT PTSM przy Szkole Podstawowej w Kościelnikach oraz wszystkich mieszkańców Olszyny.
105 wyświetleń
02 kwietnia 2023r.