Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja zaprosiła członków naszego Szkolnego Koła Naukowego na interaktywne warsztaty hydromorfologiczne. Organizatorem spotkania byli Państwo Marta i Maciej Zawierucha – właściciele zagrody edukacyjnej położonej w Kranie Wygasłych Wulkanów. Zajęcia podzielone były na cztery części. Były wśród nich: część wykładowa, w trakcie której uczniowie poznali  zasady racjonalnej gospodarki zasobami wodnymi, budowę rzek oraz  zdrowotną moc roślin wodnych.

W części badawczej nasi młodzi naukowcy dokonali oceny hydromorfologicznej rzek naszego regionu. Na zakończenie zajęć uczestnicy warsztatów  wcielili się w rolę laborantów i wykonali kosmetyki naturalne na bazie wody ( wyśmienite prezenty dla swoich bliskich).

Naukowe warsztaty zakończyły się wspólnym poczęstunkiem przy ognisku.
Dziękujemy właścicielom zagrody edukacyjnej Zielony Wulkan za ciekawe warsztaty, „Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja” za zorganizowanie dzisiejszego spotkania i pomoc w realizacji działań programu Aktywni Błękitni.

 

131 wyświetleń
05 grudnia 2022r.