Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

      Jak obyczaj stary każe, 21 marca radośnie powitaliśmy Wiosnę. W tym roku nasi SZKOLNI PRZYJACIELE EKOLOGII zaprosili wszystkich do zabawy. W ramach projektu, doskonaląc umiejętność współpracy w grupie i działając na rzecz rozwoju osobistego, wykonywaliśmy w klasach cztery ciekawe zadania:  plakaty z hasłem przyświecającym dzisiejszej akcji „Sprintem do wiosny”,  wiosenne wianki, klasowe symboliczne znaczki oraz malownicze stroje dla Pani Wiosny. Efekty podziwialiśmy na dziedzińcu szkolnym. W pierwszym dniu wiosny odwiedzili nas też przedstawiciele Ochotnicza Straż Pożarna w Olszynie , którzy przypomnieli uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, wygłosili pogadankę na temat: „Wypalanie drzew i traw – bezmyślność człowieka” oraz zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego.

Prawdziwa Wiosna chyba zaaprobowała nasz sposób powitania, bo odwdzięczyła się błękitnym niebem, śpiewem ptaków i słonecznym blaskiem.

Dziękujemy druhnie Wiolecie Chylińskiej oraz druhom Mateuszowi Januszko i Michałowi Trzaśkowskiemu z OSP Olszyna za interesujące zajęcia.

380 wyświetleń
21 marca 2022r.