Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

Dnia 28 września 2021r. uczniów klas I i II odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Lubaniu  i Posterunku Policji w Olszynie  – aspirant sztabowy Justyna Bujakiewicz – Rodzeń i aspirant Rafał Kordyka.

Wszystko za sprawą troski o bezpieczeństwo dzieci w trakcie drogi do szkoły oraz ich powrotu do domu. Podczas zajęć mundurowi zwracali uwagę na zagrożenia jakie uczniów mogą  spotkać na drodze, wytłumaczyli po co są pasy na jezdni oraz  jak ważne jest noszenie odblasków. Policjanci przypomnieli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości.

264 wyświetleń
01 października 2021r.