Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

Dziś w naszej szkole było zielono i nieco…niecodziennie. A to wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi postanowili podsumować ( niemalże całoroczny)  projekt edukacyjny „Szkolni przyjaciele ekologii”, opracowany na podstawie projektu “Ziemia dla wszystkich”, realizowanego przez DOLNOŚLĄSKĄ SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH EKOROZWÓJ.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się  koncertem Filharmonii Dolnośląskiej pn. „Melodie na pogodę i niepogodę”. Kolejnym punktem spotkania była konferencja środowiskowa podsumowująca  projekt. W konferencji udział wzięli przedstawiciele  władz samorządowych,  rodzice  oraz partnerzy projektu.  Dużym zainteresowaniem odbiorców cieszyła się prezentacja całorocznych zmagań projektowych przepleciona montażem słowno-muzycznym (przygotowanym przez uczestników projektu). Punktem kulminacyjnym dzisiejszej uroczystości było zasadzenie drzewka-symbolu projektu „Szkolni przyjaciele ekologii”.

W Światowym Dniu Ziemi uczniowie naszej szkoły  posprzątali naszą miejscowość oraz posadzili piękne kwiaty. „Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona wśród innych, dalekich planet. To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany.”

Z przeprowadzonych rozmów i komentarzy umieszczonych na stronie FB szkoły wynika, że projekt „Szkolni przyjaciele ekologii” spotkał się z dużym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem, nie tylko ze strony uczniów, ale także całej społeczności lokalnej.

277 wyświetleń
22 kwietnia 2022r.