Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

Od 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie IMGW – Jedna Planeta. Celem konkursu jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych. Konkurs ma na celu w atrakcyjny sposób przekazać, jak obserwować i analizować pogodę oraz przewidzieć to, co może się w niej wydarzyć.

Udział w konkursie może wziąć każdy

Co należy zrobić?

  1. Należy pobrać aplikację Meteo IMGW „Prognoza dla Polski” tam znajduje się zakładka KONKURS. Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać w sklepie Google oraz Apple – linki do pobrania dostępne pod http://aplikacjameteo.imgw.pl/.
  2. Po pobraniu aplikacji wystarczy kliknąć w zakładkę KONKURS, a następnie wpisać kod dostępu 85919
  3. Po wpisaniu kodu automatycznie uzyskuje się możliwość udziału w Konkursie.
  4. W terminie 04.04.2022 – 29.04.2022 należy raz dziennie wysyłać raporty pogodowe.
  5. Raporty pogodowe na rzecz naszej szkoły mogą wysyłać również osoby niebędące uczniami tej szkoły, np. członkowie rodzin czy znajomi uczniów.
  6. Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdziecie na stronie  https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/

 

Zachęcamy wszystkich do wspólnego prognozowania pogody

 

207 wyświetleń
06 kwietnia 2022r.