Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

OFERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH- ROK SZKOLNY 2023/2024

Plan zajęć pozalekcyjnych 

💃Koło taneczne💃

Każdy wie, że motywacja i ciężka praca to klucz do sukcesu w każdej dyscyplinie, artystycznej czy naukowej. Potrzeba ruchu jest wpisana w dziecięcą naturę, więc taniec jest doskonałym wyborem dla uczniów naszej szkoły. Podczas zajęć będą uczestniczyć w wielu zabawach muzyczno-ruchowych, poznawać nowe piosenki, tańce ludowe i regionalne oraz taniec do muzyki rozrywkowej z elementami tańca towarzyskiego. Serdecznie zapraszamy na zajęcia kółka tanecznego, podczas których zapewnimy uczniom zarówno dobrą zabawę  jak i doskonałe samopoczucie.

🎼Koło muzyczne 🎼

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
tam dobre serca mają…”
Johan Wolfgang von Goethe

Koło muzyczne  zaprasza wszystkich chętnych uczniów, którzy lubią śpiewać i chcą rozwijać swoje zainteresowania oraz uzdolnienia muzyczne. Będziemy odkrywać piękno świata muzyki, rozwijać swoje zamiłowania do śpiewu. Nieodłącznym elementem spotkań będzie zaprezentowanie się  podczas różnorodnych uroczystości szkolnych. Gwarantujemy zdobycie wiedzy, umiejętności, swobodną i miłą atmosferę, rozwój talentów i świetną zabawę.

🦾Robotyka dla smyka 🦾

Zapraszamy do rozrywkowego, kreatywnego, a zarazem naukowego spędzenia czasu.

Poprzez zabawę dzieci zdobędą nowe umiejętności oraz poznają  pojęcia związane z robotyką, automatyką oraz informatyką. Klocki  LEGO® Education SPIKE™ Prime i  LEGO® Education SPIKE™ Speek otworzą przed dziećmi bramę fascynacji, zabawy, emocji oraz chęci na jeszcze więcej!

Koło szachowe

„Istota szachów sprowadza się do tego, by zgodnie ze wskazówkami mędrców o zwycięstwie decydowała siła umysłu.”

Szachy, zaliczane do sportów umysłowych, mają wiele walorów edukacyjnych. Pomagają lepiej zrozumieć otaczający świat i samego siebie. Uczą obiektywizmu, logicznego myślenia, wyobraźni w planowaniu i rozwiązywaniu problemów, a są to wartości nieocenione, szczególnie ważne w rozwoju intelektualnym młodego człowieka. Przyczyniają się do zwiększenia cierpliwości i wytrwałości, rozwijają twórczość, intuicję i umiejętność podejmowania decyzji. Zapraszamy!

🧐Koło biologiczne 🧐
Jeśli kochasz przyrodę i jesteś ciekawy świata,  zapisz się na nasze kółko. Czekają na Ciebie niesamowite doświadczenia, eksperymenty i wyzwania. Tego wszystkiego nie da się opisać – to trzeba po prostu przeżyć!

📸 Koło fotograficzne  📸

“Świat pędzi do przodu, zmieniając wszystko wokół każdego dnia. Fotografia to dar, który potrafi zatrzymać nas w danym momencie na zawsze, oferując nam nieśmiertelność”

 Uwielbiasz robić zdjęcia, w których ukryte jest naturalne piękno? Chcesz doskonalić swoje umiejętności posługiwania się sprzętem służącym do fotografowania i nagrywania filmów? Dołącz do nas już dziś! Z nami poznasz  cyfrowe techniki fotograficzne, odkryjesz tajniki komputerowej obróbki zdjęć. Zapraszamy!

🎨Koło plastyczne 🎨

,,Sztuka jest najbardziej intensywną formą indywidualizmu; ma wiele twarzy…”

jeśli chcesz je poznać i wyrazić swój indywidualizm, rozwijając przy tym swoje umiejętności i predyspozycje, to zapraszam Cię na kółko plastyczne.

MIGAWKI Z WYSTAWY GALERII SZKOLNYCH ARTYSTÓW

Wielu filozofów, naukowców,  pisarzy, artystów poszukiwało odpowiedzi na pytania-czym jest sztuka, jaki jest jej cel, czym jest piękno, kim jest artysta… A oto kilka wypowiedzi, które, być może, skłonią nas do przeprowadzenia własnej refleksji nad sztuką:
„Sztuka jest emanacją naszego wewnętrznego życia i ona jest decydującą wartością tworzenia” – Zofia Kucówna
„Omnis ars naturae imitatio est – wszelka sztuka jest naśladowaniem natury” – Seneka
„Sztuka nie ma żadnego celu, jest celem sama w sobie, jest absolutem, bo jest odbiciem absolutu – duszy” – Stanisław Przybyszewski
„Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca” – Ludwig van Beethoven
„Sztuka nowa służy twórcom, sztuka stara – odbiorcom” – Stefan Kisielewski
„Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty” – Emil Zola
„Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość” – Jan Paweł II
„Nie tylko sztuka i wiedza, ale także cierpliwość musi być częścią dzieła” – Johann Wolfgang Goethe
Uczestnicy zajęć koła plastycznego oraz inni szkolni artyści efekty swoich przemyśleń na temat piękna, sztuki, wrażliwości, zamknęli w swoich małych dziełach. Zapraszam do galerii!

💃Koło taneczno-językowe 🗣️

Muzyka, śpiew, taniec i zabawa – to z nauką języka świetna sprawa!

Podczas spotkań koła muzyczno – językowego uczymy się utworów muzycznych w języku angielskim  i  nie tylko. By łatwiej nam było zapamiętać treść piosenek lub pojedyncze słówka przygotowujemy do nich choreografię taneczną. Ponieważ lubimy występować, tak wybieramy piosenki, by zaprezentować je publiczności podczas różnych okazji lub uroczystości. Efekty naszej pracy można będzie oglądać i słuchać przez cały rok szkolny. 

 

🧐 SZKOLNI PRZYJACIELE EKOLOGII W BADANIACH I EKSPERYMENTACH PRZYRODNICZYCH 🧐

„STARSI UCZĄ MŁODSZYCH”… czyli o tym, jak na zajęciach koła przygotowujemy się do zajęć z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami.

🧐 Wykrywanie obecności skrobi i białka w produktach spożywczych🧐
Białka i węglowodany należą do najważniejszych związków organicznych, potrzebnych żywemu organizmowi. Można je znaleźć w niemal każdej części organizmu zwierząt, roślin, a nawet wirusów. Zawierają je również produkty spożywcze. Czy wszystkie? Za pomocą płynu Lugola i jodyny postanowiliśmy to sprawdzić.

🧐 Badanie gęstości substancji🧐
24 września badaliśmy gęstość różnych substancji. Na podstawie wykonanych obliczeń odkryliśmy, który z roztworów ma najmniejszą, a który największą gęstość. Ostatecznie udało nam się uzyskać piękne „tęcze w probówce”. Emocji było wiele! Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

🧐 Badanie pH🧐
W ramach realizacji projektu „Postaw na klimat”, przy użyciu papierków wskaźnikowych i fenoloftaleiny zbadaliśmy pH różnych roztworów. Na naszych zajęciach pojawiły się różne produkty spożywcze, z którymi spotykamy się na co dzień. Była również deszczówka. Na podstawie skali pH określiliśmy odczyn wszystkich roztworów. Uzyskane przez nas wyniki były dla wszystkich sporym zaskoczeniem i powodem do burzliwej dyskusji.

🧐 Właściwości wody i dwutlenku węgla🎈
O tym, że zmiany temperatury prowadzą do zmiany objętości cieczy przekonaliśmy się w trakcie dzisiejszych zajęć. Zbadaliśmy właściwości wody (tlenku wodoru) i dwutlenku węgla (tlenku węgla IV), który otrzymaliśmy w reakcji wodorowęglanu sodu z kwasem octowym.
🥳 Balon urósł, że aż strach …

🧐 Właściwości tlenu.
Na zajęciach naszego koła dowiedzieliśmy się (5.11.21r.), że drożdże posiadają enzym, który katalizuje reakcję rozkładu nadtlenku wodoru. Przekonaliśmy się również, że 𝘁𝗹𝗲𝗻 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗴𝗮𝘇𝗲𝗺, 𝗸𝘁𝗼́𝗿𝘆 𝗽𝗼𝗱𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝘂𝗷𝗲 𝗽𝗮𝗹𝗲𝗻𝗶𝗲.Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

🧐  BAŃKI MYDLANE NA MROZIE.

🧐KOMÓRKOWA BUDOWA ORGANIZMÓW
Kto wymyślił takie nazwy jak: mitochondrium, wakuola czy rybosomy? Trudniej się nie dało? Poznanie budowy komórek wcale nie musi być nudne … i jakie smaczne!
Albert Einstein miał po raz kolejny rację mówiąc: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”

 

Pliki do pobrania

961 wyświetleń
26 sierpnia 2021r.