Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie
„Ciasto pachnie na świątecznym obrusie, wokół stołu krzątają się mamusie …” Słowami piosenki uczniowie klasy pierwszej powitali dziś mamę Antosia, która przygotowała dla nich warsztaty cukiernicze pn. „𝗠𝗔𝗭𝗨𝗥𝗘𝗞 𝗝𝗔𝗞 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗪𝗔𝗡𝗬” . Pani Karolina opowiedziała historię mazurka wielkanocnego, przypomniała o wartościach odżywczych składników pokarmowych. Każdy uczestnik warsztatów udekorował lukrem, najpiękniej jak potrafił, swój kawałek wielkanocnego ciastka.  W gospodarstwie agroturystycznym  Pani Karoliny nasi pierwszoklasiści poznali królika Benka oraz  rośliny, które wraz z wiosną rozpoczynają swój wzmożony rozwój. Na zakończenie spotkania pojawił się zajączek wielkanocny oraz niespodzianki, które trzeba było znaleźć według podanej instrukcji. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach projektu „Szkolni przyjaciele ekologii”.
Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Kułacz za pouczające spotkanie!

294 wyświetleń
r.