Slide Background
Szkoła
Podstawowa nr 1
w Olszynie

„Była wiosna, wiosna wkoło, nadszedł cudny maj. Pełne pieśni każde sioło, świat się zmienił w raj !…”

29 kwietnia 2022 r.  wzięliśmy udział w uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Majowych: 1 maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą, 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez uczniów z klasy IV oraz  VIIb. Patriotyczne wiersze, taniec z biało-czerwonymi szarfami i  uroczyste pieśni  wypełniły część poetycką spotkania, a krótki rys historyczny przybliżył  tło tych ważnych dla każdego Polaka wydarzeń.
PAMIĘTAJMY, ŻE  „NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI, UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI”.

 

 

424 wyświetleń
01 maja 2022r.